Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

„Lato w mieści” w Szkole Podstawowej nr 254 w Rembertowie

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Środa, 29 Lipca, 2020 - 14:43, psykus

W dniu 29 lipca 2020 roku przedstawiciel delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Rembertów wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów oraz Radnym z Dzielnicy Rembertów Panem Markiem Jarzęckim odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej nr 254 przy ul. Niepołomickiej 26 w Warszawie.

 „Lato w mieści” w Szkole Podstawowej nr 254 w Rembertowie. Fot. BBiZK „Lato w mieści” w Szkole Podstawowej nr 254 w Rembertowie. Fot. BBiZK

Korzystając z ładnej pogody spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu - boisku szkolnym.  Spotkanie rozpoczęło się od rozwiązania zagadek, których tematyka była związanych z bezpieczeństwem oraz znajomością pracy służb mundurowych. Za prawidłowe rozwiązanie łamigłówek dzieci otrzymywały nagrody. Po rozwiązaniu zagadek był czas na omówienie haseł, przypomnienie numerów alarmowych oraz zadawanie pytań. W dalszej części spotkania został poruszony temat bezpieczeństwa podczas wakacji m.in. bezpieczeństwa nad wodą oraz kontaktów z nieznajomymi.  

Jedną z atrakcji była możliwość zapoznania się z umundurowaniem policjantów, radiowozem policyjnym, a także włączenie sygnału świetlnego i dźwiękowego. Spotkanie zakończyliśmy akcentem sportowym i dobrą zabawą puszczając bańki mydlane, co wywołało wiele pozytywnych emocji i uśmiechu na buziach wszystkich uczestników spotkania.

Czas z dziećmi upłynął w bardzo miłej atmosferze. Dzieci podczas spotkania otrzymały gadżety ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.