Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna droga do szkoły na Woli

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Środa, 11 Września, 2019 - 08:33, k.wisniewski

Wspólne działania Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wola, Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przyczyniły się do wzrostu świadomości młodych mieszkańców, na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

Bezpieczna droga do szkoły na Woli Fot. BBiZK Bezpieczna droga do szkoły na Woli Fot. BBiZK

6 września br. goście odwiedzili uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 166 przy ulicy Żytniej. Celem spotkania było omówienie zasad bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Dzieci dowiedziały się jak przechodzić przez pasy, dlaczego należy spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo, dlaczego nie można wejść na przejście jeśli zielony kolor na sygnalizatorze miga oraz pod jaki numer zadzwonić w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Najmłodsi mieli możliwość sprawdzenia nabytej wiedzy podczas wspólnego spaceru po ul. Żytniej i zlokalizowanych na niej przejściach dla pieszych.

W nagrodę za zaangażowanie uczestnicy zajęć edukacyjnych otrzymali kamizelki odblaskowe oraz plany lekcji ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.