Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Bezpieczny Świat Przedszkolaka na Pradze-Północ

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Piątek, 1 Września, 2017 - 11:09, mfuhrmann

Na zakończenie wakacji, w ostatnim dniu sierpnia Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Praga-Północ zorganizowała zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków z całej dzielnicy spędzających czas w dyżurującym Przedszkolu nr 174 przy ul. Markowskiej 8.

Bezpieczny Świat Przedszkolaka na Pradze-Północ Fot. BBiZK Bezpieczny Świat Przedszkolaka na Pradze-Północ Fot. BBiZK

W spotkaniu z dziećmi uczestniczyli, oprócz pracowników Delegatury,  strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 KM PSP m.st. Warszawy oraz funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Zajęcia z zakresu bezpieczeństwa były kontynuacją prowadzonych w ciągu roku szkolnego lekcji z cyklu „Bezpieczny Świat Przedszkolaka”. Z dziećmi omówione zostały sytuacje z życia codziennego, które mogą zagrażać ich zdrowiu, a nawet życiu. Jak prawidłowo się zachowywać podczas zabaw na podwórku, nad wodą, na ulicy, w domu? Świadomość zagrożeń i sposoby radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych to niezwykle ważny element edukacji dzieci. A, skoro nauka przez zabawę jest najefektywniejsza i dzisiaj było dużo konkursów, zagadek oraz wesołych opowieści. Przedszkolaki miały okazję posiedzieć w wozie strażackim i policyjnym oraz podlać ogródek wodą z węża strażackiego.

W nagrodę za swoją wiedzę i zaangażowanie w zajęcia dzieci dostały odblaski oraz kolorowanki, przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Obrazki z tych książeczek przedstawiają sytuacje niebezpieczne i są dodatkową zachętą do rozmów na temat bezpieczeństwa.