Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Bezpieczny powrót do szkoły

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Poniedziałek, 4 Września, 2017 - 09:15, psykus

Wakacje – czas przygód i odpoczynku – już za nami. Dzieci i młodzież z warszawskich placówek brały w tym czasie czynny udział w wielu spotkaniach i zajęciach organizowanych przez Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

BBiZK. Bezpieczny powrót do szkoły fot. BBiZK. Bezpieczny powrót do szkoły

W czasie wakacji przedstawiciele Delegatur Biura przeprowadzili spotkania z prawie 2 000 dzieci i młodzieży z warszawskich placówek. Tematami spotkań były: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczny wypoczynek nad wodą, zachowanie w sytuacjach zagrożeń, ochrona przeciwpożarowa oraz bezpieczny powrót do szkoły.

Za swoją wiedzę i zaangażowanie dzieci i młodzież nagradzane były gadżetami ufundowanymi przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, m.in. odblaskami i makaronami do nauki pływania. Dzięki inicjatywom takim jak ta, w Warszawie uczniowie mogą aktywnie, ciekawie, a przede wszystkim bezpiecznie spędzić wakacje.

Jedocześnie wraz z powrotem do szkoły, chcielibyśmy przypomnieć, że każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, dlatego pamiętajmy o podstawowych zasadach prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię. Celem naszych działań jest troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w drodze do placówek oświatowych. Dobry przykład dawany naszym dzieciom, przygotowuje ich do samodzielnego korzystania z drogi.

Ponadto zachęcamy do skorzystania z planu lekcji, przygotowanego przez Biuro dla dzieci i młodzieży. Plan, przypominać ma o najważniejszych numerach alarmowych, wykorzystywanych podczas sytuacji zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. 

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Plan lekcji
    (plik: plan_lekcji.png, rozmiar pliku: 1968.86 KB)
    Download