Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Bezpieczny senior na Targówku

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Środa, 7 Marca, 2018 - 13:17, psykus

Nie dajmy się oszustom! Senior świadomy, to senior bezpieczny!

BBiZK. Bezpieczny senior na Targówku fot. BBiZK. Bezpieczny senior na Targówku

Dwa dni i dwa spotkania z seniorami na terenie dzielnicy Targówku zainicjowane przez przedstawicieli Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Pierwsze odbyło się w dniu 5 marca 2018 r. z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Domu Kultury „Świt” z udziałem kierownictwa Komisariatu Policji Warszawa Targówek i VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Spotkanie poświęcone zostało ocenie stanu bezpieczeństwa na terenie dzielnicy. W opinii przedstawiciela Delegatury BBiZK koordynującego program „Bezpieczne osiedle” oraz przedstawicieli służb mundurowych stan bezpieczeństwa systematycznie się poprawia.

W 2017 r. odnotowano mniej zgłoszeń mieszkańców uczestniczących w Grupach Osiedlowych dotyczących miejsc zagrożonych. Zmniejszyła się również liczba przestępstw i wzrosła ich wykrywalność.

Następnego dnia Delegatura zorganizowała spotkanie z kołem emerytów i rencistów na osiedlu „Generalska”. Zaproszono do współpracy funkcjonariuszki z Wydziału Profilaktyki i Planowania Straży Miejskiej m.st. Warszawy, które zaprezentowały bardzo ciekawy materiał uczulający na wszelkie typy zagrożeń ze strony oszustów, włamywaczy i złodziei kieszonkowych.

Spotkania cieszyły się zainteresowaniem ze strony seniorów, którzy poprosili o zorganizowanie kolejnych zajęć.