Delegacja Senatu Berlina z wizytą w Centrum Bezpieczeństwam.st. Warszawy.

opublikowano: Wtorek, 13 Października, 2020 - 12:16, psykus

W dniu 12 października 2020 r. w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy gościli Torsten Akmann Sekretarz Stanu, Dennis Golcher oraz Claus Guggenberger z Senatu Berlina ds. Wewnętrznych.

Delegacja Senatu Berlina z wizytą w Centrum Bezpieczeństwam.st. Warszawy. Fot. BBiZK Delegacja Senatu Berlina z wizytą w Centrum Bezpieczeństwam.st. Warszawy. Fot. BBiZK

Przybyli z wizytą goście zapoznali się z doświadczeniami Warszawy w zakresie zarządzania Miastem w sytuacjach kryzysowych oraz sposobem zarządzania bezpieczeństwem podczas dużych imprez masowych i zgromadzeń.

Gości przywitał Marcin Wojdat Sekretarz m.st. Warszawy. Następnie Michał Domaradzki Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego omówił funkcjonowanie Centrum, w tym Zintegrowanego Stanowiska Koordynacji i Reagowania oraz systemów bezpieczeństwa i porządku publicznego funkcjonujących w stolicy.

Szczególne zainteresowanie gości wzbudziły zasoby i możliwości teleinformatyczne Centrum, w tym przede wszystkim Warszawskiego Systemu Monitoringu Wizyjnego.

Ponadto, szczegółowo omówiono zasady działania Centrum Powiadamiania Ratunkowego, stanowiącego integralny element obszaru zarządzania kryzysowego, w zakresie niesienia pomocy poszkodowanym podczas zdarzeń kryzysowych.

Goście z uznaniem ocenili system organizacji pracy służb mundurowych i miejskich w jednym zintegrowanym stanowisku, a także oddane do ich dyspozycji systemy telekomunikacyjne oraz szerokie zasoby baz danych o infrastrukturze miasta.