Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Dzieci, młodzież i dorośli artyści w finale Konkursu Plastycznego

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Poniedziałek, 5 Lutego, 2018 - 15:14, mfuhrmann

Tematyka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” obejmowała udział jednostek Straży Pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz w szkoleniu, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej i historię pożarnictwa.

Dzieci, młodzież i dorośli artyści w finale Konkursu Plastycznego Fot. BBiZK Dzieci, młodzież i dorośli artyści w finale Konkursu Plastycznego Fot. BBiZK

Konkurs przeprowadzony został w pięciu grupach wiekowych:

I grupa – przedszkola i zerówki szkolne,

II grupa – szkoły podstawowe klasy I- V,

III grupa – szkoły podstawowe klasy VI- VIII,

IV grupa – szkoły ponadpodstawowe,

V  grupa – dorośli.

Spośród około 150 nadesłanych prac wybrano 27 najlepszych. Nagrody trafiły do 10 przedszkolaków, 9 uczniów szkół podstawowych, 3 gimnazjalistów, 1 ucznia szkoły średniej i 4 dorosłych twórców.

Uroczyste rozdanie nagród połączone z pokazem ratownictwa i sprzętu strażackiego odbyło 3 lutego 2018 r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Radości przy ul Tomaszowskiej 4.

Organizatorzy gali przygotowali dla finalistów i ich rodzin liczne atrakcje: dyplomy i nagrody, kurs pierwszej pomocy z Kapitanem Superbohaterem oraz odblaskowe upominki z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Rozstrzygnięcie powiatowych eliminacji konkursu pokazuje, że trudna strażacka służba cieszy się wyjątkowo licznym gronem sympatyków i przyjaciół.