Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Dzieci z ochockich przedszkoli uczyły się zasad bezpieczeństwa

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Piątek, 9 Marca, 2018 - 11:20, pidzikowski

Dzieci z ochockich przedszkoli nr 102 oraz 114 poprzez zabawę z sierżantem Borsukiem uczyły się podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Na Ochocie dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa. Fot. BBiZK Na Ochocie dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa. Fot. BBiZK

Przedstawiciel Delegatury BBiZK w Dzielnicy Ochota, policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa III i maskotka Komendy Stołecznej Policji sierż. Borsuk odwiedzili ochockie przedszkola. Przedszkolaki poznały podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonych miejscach zwanymi „przejściami dla pieszych”.

Podczas zajęć, dzieci nauczyły się metodą „jedne usta, jeden nos, dwoje oczu” zapamiętać numer 112, z którego należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Poznały, w jaki sposób powinny być przekazywane do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wiadomości o zdarzeniu np.: informacje o tym, gdzie się znajdują i co się stało.

Na zajęciach edukacyjnych policjanci z Ochoty uczyli najmłodszych zachowań wobec osób obcych. Dzieciaki dobrze wiedziały, że nie należy z takimi osobami rozmawiać, a o incydencie trzeba szybko poinformować dorosłego.

Dodatkowo, uczestnicy warsztatów uczyli się przyjmowania pozycji ochronnej „żółwia”, przydatnej w momencie zaatakowania przez psa.

Na pamiątkę spotkania i wizyty policyjnej maskotki wykonano pamiątkowe zdjęcia oraz wręczono kolorowanki „Bezpieczne dzieci”, ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.