Edukacja dla bezpieczeństwa na bielańskich festynach

opublikowano: Środa, 13 Czerwca, 2018 - 13:45, mgierek

Przedstawiciele Delegatury BBiZK uczestniczyli w festynach zorganizowanych z okazji „Dnia Dziecka na Chomiczówce w Żłobku nr 14 na Wrzecionie oraz w dzielnicowym festynie pn. „Witaj lato na Bielanach” na Słodowcu, podczas których wspólnie z Policją promowali wśród uczestników bezpieczne zachowania.

BBiZK. Edukacja dla bezpieczeństwa na bielańskich festynach. fot. BBiZK. Edukacja dla bezpieczeństwa na bielańskich festynach.

Piękna pogoda i ciekawy program spowodował, że w obu plenerowych imprezach uczestniczyła  bardzo duża liczba dzieci, ich rodziców, babć i dziadków oraz mieszkańców Bielan.

Wśród wielu atrakcji, dzieci miały możliwość uczestniczyć w spotkaniach ze służbami: Policją, Strażą Miejską i Strażą Pożarną. Jak zawsze na tego typu piknikach młodzi mieszkańcy dzielnicy korzystali z okazji aby z bliska poznać pojazdy służb. Wozy bojowe straży pożarnej, motocykle i radiowozy policyjne były niemal „okupowane” przez dzieci. Natomiast pracownicy Delegatury BBiZK wspierali przez wiele godzin policjantów, którzy przeprowadzili kilkadziesiąt „mini konkursów” dla dzieci i młodzieży. Każdy taki quiz był okazją do edukacji jego uczestników na temat bezpiecznego zachowania np. w ruchu drogowym czy podczas zabawy nad wodą. Uczestnicy nagradzani byli upominkami ufundowanymi przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, które także mają walory edukacyjne, zwłaszcza gadżety odblaskowe cieszą się niezmiennie niesłabnącą popularnością. Zaangażowanie w konkursy wśród uczniów było ogromne.

Korzystając z obecności na festynach opiekunów dzieci, w tym duża liczba seniorów, mieliśmy także okazję do przekazania dorosłym materiałów dotyczących zagrożeń jakie  wiążą się z utratą dowodu osobistego czy ciągle ewolucyjnego niebezpieczeństwa wyłudzeń od seniorów metodą „na tzw. wnuczka lub na policjanta”. Bardzo dużą popularnością cieszyły się ulotki informacyjne rozdawanie przez pracowników Delegatury, a przede wszystkim zakładki do książek z ostrzeżeniem i numerem alarmowym 112.

Tradycyjnie dzieci, uczestniczące w konkursach otrzymały gadżety odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.