Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Konkurs „Zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze”

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Piątek, 14 Września, 2012 - 13:55,

Czy wiesz jak bezpiecznie poruszać się na rowerze? W jaki sprzęt powinien być wyposażony rower? Który z uczestników ruchu drogowego ma pierwszeństwo na drodze?

Konkurs „Zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze”

Coraz więcej osób w Warszawie korzysta z roweru, jako taniego i ekologicznego środka transportu. Świadczą o tym m.in. statystyki wypożyczeń rowerów w systemie Veturilo - w pierwszym miesiącu jego funkcjonowania, w weekend było to średnio 4 113 wypożyczeń.

Do konkursu zapraszamy wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, pogotowi opiekuńczych, domów dziecka z terenu miasta stołecznego Warszawy.

Konkurs ma na celu popularyzację zasad bezpiecznego i kulturalnego poruszania się po drogach na rowerze, wyrobienie nawyków o charakterze komunikacyjno-drogowym oraz podnoszenie świadomości dbania o bezpieczeństwo na drodze.

Organizatorem Konkursu pod nazwą „Zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze” jest m.st. Warszawa - Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 4, we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. W czasie jego trwania uczestnicy wykonają pracę plastyczną, prezentację multimedialną oraz wezmą udział w testach sprawnościowych i z wiedzy teoretycznej.

Zgłoszenia do udziału w Konkursie dokonują Dyrektorzy placówek.

Wypełnione formularze udziału w Konkursie należy przesłać do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 września 2012 r., na adres: ul. Młynarska 43/45, 01-170 Warszawa lub faksem na numer: 22 443 11 22, bądź elektronicznie – na adres: psykus@um.warszawa.pl.

Pliki do pobrania

 1. 1.
  Regulamin Konkursu
  (plik: regulamin_konkursu.pdf, rozmiar pliku: 188.75 KB)
  Download
 2. 2.
  Formularz zgłoszeniowy do Konkursu
  (plik: formularz_zgloszeniowy.pdf, rozmiar pliku: 147.92 KB)
  Download
 3. 3.
  Plakat Konkursu
  (plik: plakat_konkursu.pdf, rozmiar pliku: 211.49 KB)
  Download