Łódź motorowa dla policji rzecznej

opublikowano: Środa, 30 Czerwca, 2010 - 13:04,

Z okazji 90-lecia Policji Wodnej w Polsce w Komisariacie Rzecznym odbyło się uroczyste przekazanie stołecznej policji łodzi motorowej kupionej za fundusze Miasta.

Łódź "Carpathia" w porcie Komisariatu Rzecznego Policji

Samorząd warszawski dokłada wszelkich starań, aby policjanci mogli pełnić służbę wspomagani najlepszym technicznym wyposażeniem. – powiedziała podczas uroczystości Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. - Do takiego należy ta łódź motorowa, która od dziś będzie służyć w warszawskim Komisariacie Rzecznym. Na jej zakup przeznaczyliśmy 300 tys. złotych. Ale te pieniądze szybko się zwrócą, gdyż nowa łódź jest bardzo funkcjonalna. Może być stosowana niezależnie od pory roku, poziomu wody czy przeszkód niesionych z prądem.

Łódź oznaczona fabrycznie symbolem Airboat P-Z 01 otrzymała imię „Carpathia” na pamiątkę statku, który jako pierwszy dopłynął do miejsca katastrofy Titanica.

Płyń po wodach Wisły! Nieś pomoc potrzebującym! Nadaję ci imię Carpathia! – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, matka chrzestna łodzi.

Podziękowania Prezydent Warszawy za dbałość o bezpieczeństwo w Warszawie i dofinansowanie stołecznej policji złożył komendant główny gen. Andrzej Matejuk.

90-lecie Policji Wodnej było także okazją do wręczenia wyróżnień i nominacji na wyższe stopnie służbowe stołecznym policjantom.

Uroczystość jest już czwartą w tym roku, podczas której warszawska policja otrzymuje nowy sprzęt od Warszawy. Już od kilku miesięcy w stolicy sprawdzają się zakupione z funduszy miejskich za 1 mln 600 tys. zł dwa mobilne posterunki policji, konie służbowe i samochody za 800 tys. zł czy engrawery i służące do zdawania egzaminów na kartę rowerową miasteczko ruchu drogowego za 280 tys. zł.

W tej kadencji samorządu podobne zakupy dla policji były możliwe co roku. Przez ostatnie cztery lata (wliczając 2010 r.) Miasto przekazało tej służbie ponad 93 mln złotych, o 8 mln więcej niż w poprzedniej kadencji. Oprócz zakupu sprzętu, z tych pieniędzy Warszawa opłaciła także służby ponadnormatywne, służby kandydackie, ufundowała nagrody dla wyróżniających się policjantów.

Zobacz na mapie

1.
Komisariat Rzeczny Policji Dane adresowe:
ul. Wybrzeże Szczecińskie 6