Nagroda prezydenta Warszawy dla pomocnego funkcjonariusza

opublikowano: Czwartek, 31 Stycznia, 2019 - 14:53, mfuhrmann

Starsza pani była wyziębiona i zagubiona, ledwo stała na nogach. Zauważył ją asp. Bartosz Domaszewicz, wolski dzielnicowy i natychmiast udzielił jej pomocy. Bez szybkiej reakcji policjanta życie 82-latki mogło być zagrożone.

M.Wojdat, sekretarz miasta i asp. B.Domaszewicz. Fot. R.Motyl M.Wojdat, sekretarz miasta i asp. B.Domaszewicz. Fot. R.Motyl

Okazało się, że starsza warszawianka zaginęła i jest poszukiwana. Dzielnicowy wezwał pomoc medyczną i do jej przyjazdu opiekował się kobietą.
Za swoją postawę asp. Domaszewicz został nagrodzony przez prezydenta m.st. Warszawy nagrodą pieniężną.

- W naszym wspólnym interesie leży, aby warszawiacy byli bezpieczni – powiedział podczas wręczania dyplomu Marcin Wojdat, sekretarz miasta, nadzorujący pion bezpieczeństwa. – Ważne są takie proste działania, których się pan podjął. Wpływają one na to, że mieszkańcy czują się zaopiekowani przez tych co noszą mundury policji państwowej.