Nagrody dla policjantów z drogówki

opublikowano: Środa, 30 Maja, 2018 - 14:42, mfuhrmann

Piętnastu policjantów z warszawskiej drogówki odebrało nagrody przyznane im przez Prezydent m.st. Warszawy za służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Wraz z urzędnikami brali udział w kontrolach taksówek i okazjonalnego przewozu osób.

Nagrody dla policjantów z drogówki wręcza Marcin Wojdat, sekretarz miasta Fot. R.Motyl Nagrody dla policjantów z drogówki wręcza Marcin Wojdat, sekretarz miasta Fot. R.Motyl

Policjanci skutecznie przeciwdziałali naruszeniom prawa w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przyczyniając się do zmniejszenia liczby zdarzeń na ulicach miasta oraz ich tragicznych skutków.

Zostało nagrodzonych 15 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji na łączną kwotę 27 000 zł.  Średnia nagroda pieniężna wyniosła 1800 zł.  Nagrodzeni policjanci wspólnie z pracownikami Biura Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu m.st. Warszawy przeprowadzają kontrole drogowe w zakresie transportu taksówką.

- W ciągu ostatnich dwudziestu kilku lat policjanci wykonali olbrzymią pracę i ich służba w oczach obywateli zyskała bardzo wysokie zaufanie społeczne – powiedział podczas uroczystości Marcin Wojdat, sekretarz m.st. Warszawy – Nie tylko pilnujecie bezpieczeństwa ale także po prostu pomagacie, a to mieszkańcy doceniają.

Za przyznane nagrody w imieniu funkcjonariuszy podziękował nadinsp. Paweł Dobrodziej: „To, że otrzymaliście nagrody od Prezydent Warszawy za swoją służbę pokazuje, że współpraca KSP z samorządem ma się dobrze”.

W latach 2007-2017 miasto stołeczne Warszawa już przekazało i przekaże w 2018 roku na rzecz Komendy Stołecznej Policji środki finansowe w łącznej wysokości 166 741 488 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie służb ponadnormatywnych, staży adaptacyjnych wstępujących do służby policjantów, zakupy nowoczesnego sprzętu, w tym radiowozów, utrzymanie koni służbowych oraz na nagrody dla najlepszych funkcjonariuszy policji.
- Stołeczny ratusz od wielu lat przekazuje pieniądze warszawskim policjantom – podkreśliła Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczenstwa i Zarządzania Kryzysowego – i są to bardzo dobrze wydane pieniądze.