Nowe konie dla stołecznej policji

opublikowano: Środa, 12 Maja, 2010 - 18:17,

Przekazane konie, które zwiększyły stan oddziału do 14 zwierząt, oraz sprzęt to już trzecia w tym roku transza wyposażenia stołecznej policji zakupionego przez Miasto.

Konie podarowane przez miasto

Amino, Argos, Diamant, Barbados, Enduro, Sorbet, Izotop, Parys i Alkon to konie, które będą patrolować warszawskie ulice i parki. Ich zakup dla Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji sfinansowało miasto st. Warszawa.

Podczas uroczystości przekazania zwierząt w Ośrodku Jeździeckim na Targówku Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazała policjantom dosiadającym nowych koni specjalne dyplomy.

Konie są nieocenioną pomocą dla funkcjonariuszy patrolujących trudno dostępne tereny, a także zabezpieczających imprezy masowe i zgromadzenia. – powiedziała Prezydent Warszawy - To ważne zadania, zwłaszcza teraz w kontekście zbliżających się mistrzostw EURO 2012.

Na początku roku policjanci otrzymali od miasta mobilne posterunki – za 1 mln 600 tys zł, dwa tygodnie temu, ważne dla bezpieczeństwa rowerzystów, „engrawery” oraz mobilne miasteczko ruchu drogowego za blisko 280 tys. zł. Dziś policjanci wzbogaca się o kolejne wyposażenie – dziewięć koni oraz samochody i przyczepa do przewozu zwierząt, za łączną sumę blisko 800 tys. zł. – dodała H. Gronkiewicz-Waltz.

Podczas uroczystości oddział konny zaprezentował musztrę oraz wyszkolenie koni podczas symulowanej akcji przywracania porządku podczas demonstracji.