Nowe radiowozy dla stołecznych policjantów

opublikowano: Czwartek, 8 Października, 2015 - 14:44, awalo

Stołeczni policjanci otrzymali 64 radiowozy, które będą wykorzystywane do pełnienia służby na warszawskich ulicach. Jest to kolejny zakup dla Komendy Stołecznej Policji przez m.st. Warszawę.

Nowe radiowozy dla stołecznych policjantów Fot. R.Motyl fot. Nowe radiowozy dla stołecznych policjantów Fot. R.Motyl

- W trakcie moich kadencji już ponad trzysta pojazdów, w tym większość to radiowozy oznakowane i nieoznakowane, zostało zakupionych z dotacji miasta. Przypominam ten fakt, bowiem wiem, że jest to znacząca pomoc, która pozwala policji na sprawne i skuteczne działanie. – powiedziała podczas uroczystości na pl. Piłsudskiego Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.

W 2015 r. Miasto Stołeczne Warszawa przekaże na dofinansowanie działań realizowanych przez Komendę Stołeczną Policji łącznie kwotę 11 594 085 zł.
Ww. środki zostaną wydatkowane na m.in. utrzymanie policjantów w służbie przygotowawczej, opłacenie służb ponadnormatywnych, nagrody dla wyróżniających się policjantów, czy utrzymanie koni służbowych.

Zakupiono wspomniane 64 radiowozy (wspólnie z Komendą Główną Policji), ale także wyposażenie dla Laboratorium Kryminalistycznego czy antyterrorystów.

- To bardzo dobrze zainwestowane pieniądze, które zwracają się pod postacią poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście. – podkreśliła Prezydent Warszawy. - Wskazują na to statystyki policyjne oraz wyniki Barometru Warszawskiego, w których 87 % mieszkańców uważa Warszawę za miasto bezpieczne, a 68 % uważa, że stan bezpieczeństwa systematycznie się poprawia.

- Przede wszystkim jest to zasługa policji. Dzięki Waszej wytężonej pracy Warszawa jest miastem, w którym spada przestępczość i wzrasta wykrywalność. Warszawa jest jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce i o wiele bezpieczniejszym niż inne stolice europejskie. - dodała.

1. 1.
    Dofinansowanie policji w 2015 r.
    (plik: info_pras_policja_-_samochody.doc, rozmiar pliku: 108 KB)