Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Półfinał projektu „Bezpieczny przedszkolak – bezpiecznym uczniem”

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Poniedziałek, 16 Kwietnia, 2018 - 10:33, psykus

Przygotowanie do roli ucznia to ważna sprawa. Przedszkole nr 264 „Pluszowego Misia” w Wawrze świetnie radzi sobie z tym zadaniem, już ósmy raz zapraszając przedszkolaki z całego miasta do udziału w warszawskim projekcie edukacyjnym „Bezpieczny przedszkolak – bezpiecznym uczniem”.

BBiZK. Półfinał projektu „Bezpieczny przedszkolak – bezpiecznym uczniem” fot. BBiZK. Półfinał projektu „Bezpieczny przedszkolak – bezpiecznym uczniem”

Zorganizowany 12 i 13 kwietnia br. w siedzibie organizatora „Quiz wiedzy o bezpieczeństwie” był trzecim etapem projektu. Wzięły w nim udział 5-6 latki z czternastu przedszkoli, których prace zostały wyróżnione w drugim etapie - konkursie plastycznym „Kodeks Bezpiecznego Przedszkolaka”.

Z wiedzą zdobytą podczas cyklu zajęć przeprowadzonych w pierwszym etapie projektu i pięknymi pracami, dzieci mogły pochwalić się tym, czego nauczyły się o bezpieczeństwie.

Zawodnicy mieli do wykonania 16 zadań. Musieli wykazać się wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, znajomością znaków drogowych, telefonów alarmowych i właściwym zachowaniem w kontaktach z obcymi i zwierzętami.

Przedszkolaki odpowiadały na pytania, kolorowały szablony, układały puzzle, śpiewały piosenki i tańczyły. Były też wyzwania wymagające wykazania się sprytem i sprawnością manualną.

Jury jednogłośnie postanowiło uznać za zwycięzców wszystkich uczestników Quizu. Przedszkolaki w nagrodę otrzymały drobne upominki oraz zaproszenie do wzięcia udziału w zaplanowanej na maj „Gali Finałowej”.

Patronat honorowy nad projektem objęła Ewa Gawor Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.