Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Pierwsza pomoc dla wolskich seniorów

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Piątek, 29 Czerwca, 2018 - 09:05, pidzikowski

Wolscy seniorzy poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz skorzystali z możliwości sprawdzenia nabytej wiedzy.

Pierwsza pomoc dla wolskich seniorów. Fot. BBiZK Pierwsza pomoc dla wolskich seniorów. Fot. BBiZK

W dniu 27 czerwca br. w ,,Klubie Seniora” przy ul. Miłej 37, Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zorganizowała dla osób starszych szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęcia prowadziła funkcjonariuszka Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Przedstawiła zebranym procedury postępowania z poszkodowanymi –demonstrując: sposoby sprawdzenia oddechu, jak ułożyć osobę w pozycji bocznej bezpiecznej, jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, omówiła także, kolejność przekazywania informacji dyspozytorowi w trakcie telefonicznego wzywania pomocy na numer alarmowy 112.

Seniorzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach i w ćwiczeniach. Chętnie też zadawali pytania na temat właściwych zachowań w konkretnych sytuacjach kryzysowych w których mogą się znaleźć.

Celem utrwalenia wiedzy przedstawiciel Delegatury BBiZK przekazał seniorom zakładki do książek z instrukcją udzielania pierwszej pomocy oraz ulotki informacyjne dot. ochrony dokumentu tożsamości, numeru alarmowego 112 i „Babciu, to nie Policjant to nie Twój wnuczek, bądź ostrożna!”.