Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Spotkanie edukacyjne w Szkole Podstawowej w Dzielnicy Włochy

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Czwartek, 13 Września, 2018 - 15:44, pidzikowski

Przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy i Komendy Rejonowej Policji Warszawa III odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 94 im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego przy ul. Cietrzewia 22 A.

Spotkanie edukacyjne. Fot BBiZK Spotkanie edukacyjne. Fot BBiZK

Na spotkaniu dla dzieci i młodzieży przeprowadzono warsztaty edukacyjne z zakresu bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły oraz podczas powrotu do domu. Omówiono przepisy ruchu drogowego dla pieszych użytkowników dróg i rowerzystów. Policjantka wskazała miejsca w których należy przechodzić przez jezdnię oraz właściwe zachowanie podczas przechodzenia na drugą stronę drogi. 

Dzieci wykazywały duże zainteresowanie oraz zadawały wiele pytań, na które odpowiadała funkcjonariuszka Policji. W spotkaniach wzięło udział łącznie ok. 90 dzieci (trzy klasy).

Na zakończenie spotkania, wszystkie dzieci otrzymały od pracownika Delegatury BBiZK plany lekcji na nowy rok szkolny, opracowany i wydany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.