Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Spotkanie edukacyjne z młodzieżą na Pradze-Południe

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Poniedziałek, 12 Lutego, 2018 - 13:47, psykus

W dniu 9 lutego 2018 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 185 im. UNICEF przy ul. Bora-Komorowskiego 31 przedstawiciele Delegatury BBiZK w dzielnicy Praga-Południe przeprowadzili spotkanie edukacyjne z uczniami klas siódmych.

BBiZK. Spotkanie edukacyjne z młodzieżą na Pradze-Południe fot. BBiZK. Spotkanie edukacyjne z młodzieżą na Pradze-Południe

Tematem prelekcji była odpowiedzialność prawna nieletnich w świetle obowiązujących przepisów oraz przedstawienie zjawiska cyberprzemocy, czyli agresji elektronicznej.

W trakcie zajęć przekazano młodzieży informacje na temat przepisów dotyczących karno-prawnej odpowiedzialności nieletnich, przejawach demoralizacji oraz stosowanych przez sądy środkach wychowawczych i poprawczych.

Kolejnym zagadnieniem było przedstawienie uczniom problemu cyberprzemocy, przepisów regulujących odpowiedzialność za przestępstwa stalkingu, gróźb karalnych oraz przestępstw związanych z łamaniem zabezpieczeń elektronicznych.

Na spotkaniu zaprezentowano film Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z cyklu „Nie warto ryzykować! pn. „Cyberprzemoc”, a następnie odbyła się dyskusja, w trakcie której odpowiadano na pojawiające się pytania i wątpliwości.