Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Spotkanie z seniorami w Śródmieściu

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Czwartek, 5 Września, 2019 - 08:31, iwojtczak

W związku z powtarzającymi się próbami wyłudzeń pieniędzy od osób starszych odbyło się kolejne spotkanie informacyjne dla seniorów, zorganizowane z inicjatywy Delegatury BBiZK w Dzielnicy Śródmieście przy współudziale Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście.

Spotkanie z seniorami w Śródmieściu.Fot.BBiZK fot. Spotkanie z seniorami w Śródmieściu.Fot.BBiZK

Spotkanie odbyło się w dniu 3 września br. w siedzibie Działu Wsparcia Społecznego Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście przy ul. Świętojerskiej 12A w Warszawie. W spotkaniu udział wzięła m.in.: dyrekcja Centrum Pomocy Społecznej, pracownicy delegatury oraz seniorzy.

W trakcie spotkania kierownik delegatury przypomniał zebranym o metodach stosowanych przez złodziei chcących wyłudzić pieniądze metodą na „wnuczka”, „policjanta”, „administratora” lub „pracownika socjalnego”. Omówił także jak skutecznie chronić się przed tymi metodami, jak poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania oraz jak powinno wyglądać zgłoszenie i pod jaki numer zadzwonić w razie wystąpienia różnego radzaju zdarzeń. Ponadto została zaprezentowna aplikacja Miejskiego Centrum Kontaktu 19115.

Na zakończenie pracownicy delegatury wręczyli uczestnikom spotkania materiały informacyjne oraz elementy odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.