Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Wtorek, 27 Lutego, 2018 - 09:03, psykus

W dniu 26 lutego 2018 r. w dzielnicy Białołęka odbyło się spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Białołęckiej Akademii Seniorów w siedzibie Fundacji Perpetuum Mobile przy ulicy Marywilskiej 44C

BBiZK. Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Białołęckiej Akademii fot. BBiZK. Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Białołęckiej Akademii

W spotkaniu udział wziął nadkom. Tomasz Tabor Komendant Komisariatu Policji Warszawa Białołęka wraz z dwoma dzielnicowymi, Magdalena Wołkowicz Koordynatorka z ramienia Fundacji oraz przedstawiciel Delegatury BBiZK w Dzielnicy Białołęka.

Komendant przedstawił zadania, które realizuje białołęcki Komisariat ze szczególnym uwzględnieniem pracy i roli dzielnicowego.

Następnie przekazał seniorom informacje, które mają wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa, w tym szczególnie uświadomił, jak nie stać się ofiarą oszusta wyłudzającego pieniądze metodą na „wnuczka” i „policjanta” oraz jak można zidentyfikować funkcjonariusza Policji, który chce wejść do mieszkania.

Seniorzy zadawali pytania dotyczące przemocy w rodzinie i „niebieskiej karty” oraz jak należy postępować wobec osób mieszkających samotnie, które z niewiadomych przyczyn przestały wychodzić z domu.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze i cieszyło się dużym zainteresowaniem słuchaczy.