Warszawa nagradza 73 policjantów

opublikowano: Piątek, 31 Lipca, 2020 - 08:08, psykus

W środę, 29 lipca, w 101. rocznicę powstania Policji Państwowej, wyróżniliśmy nagrodami pieniężnymi Prezydenta m.st. Warszawy 73 najlepszych policjantów.

Warszawa nagradza 73 policjantów. Fot. KSP Warszawa nagradza 73 policjantów. Fot. KSP

Wyróżnieni policjanci realizują w Warszawie zadania prewencyjne, osiągając ponadprzeciętne wyniki w ujawnianiu przestępstw i wykroczeń. Dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób odwiedzających stolicę na terenie dworców kolejowych, metra, portu lotniczego, a także zapewniają bezpieczeństwo w rejonie obszarów wodnych.

- W imieniu Prezydenta m.st. Warszawy, samorządu Warszawy oraz mieszkańców naszego Miasta bardzo dziękuję za Waszą pracę, za codzienny wysiłek podejmowany niejednokrotnie z narażeniem życia i zdrowia. Jesteście wszystkim warszawiakom niezwykle potrzebni – powiedział Marcin Wojdat, sekretarz m.st. Warszawy. - Przyjmijcie moje gratulacje w związku z otrzymanymi nagrodami. Życzę Wam także wielu sukcesów w dalszej pracy zawodowej i satysfakcji w życiu osobistym – dodał.

Warszawa przeznaczyła w tym roku na nagrody dla policjantów 300 tys. zł, natomiast w latach 2007–2020 przeznaczono na ten cel ponad 12 mln zł.