Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Warsztaty dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej na Ochocie

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Czwartek, 8 Listopada, 2018 - 13:55, pidzikowski

Pracownicy ochockiego Ośrodka Pomocy Społecznej podczas specjalnego szkolenia zapoznali się z metodami wyłudzeń finansowych.

Warsztaty dla pracowników OPS na Ochocie. Fot. BBiZK Warsztaty dla pracowników OPS na Ochocie. Fot. BBiZK

Szkolenie zostało skierowane do wszystkich pracowników socjalnych, którzy opiekują się i utrzymują bieżący kontakt z osobami starszymi.  Dlatego też, wiedza i wrażliwość w powyższym zakresie pracowników OPS-u jest pomocna w dotarciu z informacją do seniorów.

Celem spotkania było zapoznanie w/w pracowników z najnowszymi metodami oszustw, których ofiarami są osoby starsze, aby podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków, przekazywali informacje o istniejących zagrożeniach. Osoby starsze ze względu na swój wiek lub stan zdrowia nie mają dostępu do aktualnej wiedzy, informacji, a także materiałów w tym zakresie. Dlatego specjalistyczna wiedza pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej pomoże w pełniejszym przekazie i szerszym zakresie uświadomić podopiecznych o istniejących zagrożeniach. Uatrakcyjnieniem szkolenia było zaprezentowanie filmu edukacyjnego z zakresu dokonywanych przestępstw. Pracownicy OPS-u zostali wyposażeni w ulotki informacyjne z zakresu omawianych treści.