Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Warsztaty w Szkole Podstawowej nr 169 na Wilanowie

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Poniedziałek, 16 Kwietnia, 2018 - 12:02, psykus

Dlaczego dym jest niebezpieczny i jak pomóc drugiemu człowiekowi? Między innymi te tematy poruszono na warsztatach teoretyczno-praktycznych w Szkole Podstawowej nr 169 na warszawskim Wilanowie.

BBiZK. Warsztaty w Szkole Podstawowej nr 169 na Wilanowie fot. BBiZK. Warsztaty w Szkole Podstawowej nr 169 na Wilanowie

W dniu 5 kwietnia  br. w Szkole Podstawowej nr 169 przy ulicy Uprawnej 9/17 w Warszawie, z inicjatywy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego odbyło się spotkanie z uczniami klas VII i VIII.

Warsztaty o tematyce pierwszej pomocy przedmedycznej oraz poruszające tematy: dlaczego dym jest niebezpieczny, jak ugasić pożar w warunkach domowych oraz jak dbać o środowisko naturalne, prowadzili studenci Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, mieszczącej się w Warszawie przy ulicy Juliusza Słowackiego 52/54. Uczniowie poznali zasady udzielania pomocy, dowiedzieli się co to jest „czad”, dlaczego jest tak niebezpieczny dla ludzkiego organizmu oraz jak ustrzec się przed jego zabójczym działaniem.

Na zajęciach zaprezentowano metody postępowania w przypadku zasłabnięcia, urazów zewnętrznych i wylewów. Podczas spotkania prowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie, omówiono jak wykorzystać defibrylator oraz omówiono aspekty prawne nie udzielenia pomocy drugiemu człowiekowi.

Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a uczestnicy spotkania - około 50 uczniów, czynnie uczestniczyli wykorzystując sprzęt treningowy, by właściwie nieść pomoc.