Zainteresowanie filmami edukacyjnymi z cyklu „Nie warto ryzykować!”

opublikowano: Poniedziałek, 19 Lutego, 2018 - 12:50, mfuhrmann

W 2017 r. do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy zwróciło się wiele podmiotów z prośbą o udostępnienie filmów edukacyjnych z cyklu „Nie warto ryzykować!”.

Zainteresowanie filmami edukacyjnymi z cyklu „Nie warto ryzykować!” Zainteresowanie filmami edukacyjnymi z cyklu „Nie warto ryzykować!”

W ubiegłym roku Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy na podstawie umów licencyjnych udostępniło filmy edukacyjne z cyklu „Nie warto ryzykować!”, następującym podmiotom:

1)    Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku;

2)    Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach;

3)    Komendzie Straży Miejskiej Miasta Lublin;

4)    Komendzie Straży Miejskiej w Kielcach;

5)    Urzędowi Miasta Racibórz.

Ponadto w latach 2015-2017 r. z filmu edukacyjnego pn. „Wtargnięcie napastnika do szkoły” na podstawie umowy licencyjnej korzystało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wszystkie filmy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony dyrekcji placówek oświatowych, a opracowane materiały były niezwykle pomocne podczas zajęć profilaktycznych dla uczniów, pracowników i dyrektorów szkół, czy rodziców prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej.

Biorąc pod uwagę przekazaną od wszystkich podmiotów liczbę osób zapoznanych z filmami oraz liczbę szkoleń, można oszacować, iż w sumie w 2017 roku filmy z cyklu „Nie warto ryzykować!” obejrzało w Polsce około 214 485 osób.

Dziękujemy wszystkim za wykorzystywanie w swojej pracy profilaktycznej przygotowanych przez nas materiałów edukacyjnych. Mamy nadzieję, iż kolejne publikacje będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem.

Skróty filmów mogą Państwo obejrzeć na stronie: