Zakończenie konkursu „Zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze”

opublikowano: Środa, 7 Listopada, 2012 - 15:17,

W Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze”, w którym udział wzięli wychowankowie z Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii, Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, Pogotowi Opiekuńczych oraz Zespołu Szkół Specjalnych.

R.Trzaska fot. R.Trzaska

Konkurs miał na celu popularyzację zasad bezpiecznego i kulturalnego poruszania się po drogach na rowerze, wyrobienie nawyków o charakterze komunikacyjno-drogowym oraz podnoszenie świadomości dbania o bezpieczeństwo na drodze. Jury konkursu oceniało wiedzę uczestników nt. bezpiecznej jazdy na rowerze oraz nadesłane prace plastyczne i multimedialne.

Wybór dla jury był bardzo trudny, bowiem otrzymaliśmy bardzo zróżnicowane i ciekawe prace. Myślę, że ich przygotowanie było dla was wielką korzyścią, bowiem zdobyliście i ugruntowaliście sobie wiedzę. Po tym konkursie będziecie bardziej bezpieczni na drogach, będziecie wiedzieć jak poruszać się na rowerze zgodnie z przepisami – powiedziała do laureatów konkursu Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, współorganizator konkursu. Wypadków z udziałem rowerzystów mamy w Warszawie dość dużo, wina jest po części po stronie kierowcy, ale także rowerzysty, który niewłaściwie zachował się na drodze - dodała.

Zwycięzcami konkursu okazała się młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 4, która za zajęcie I miejsca otrzymała pięć rowerów.Drugie miejsce zajął Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 7, natomiast trzecie miejsce Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 3 otrzymując w nagrodę namioty, pledy i piłki.

Jury konkursu przyznało za najlepsze wyniki w testach sprawnościowych i wiedzy wyróżnienia sześciu osobom. Nagrodzeni chłopcy dostali dyplomy i zegarki, natomiast na ręce opiekunów dla całych grup przekazano piłki ręczne i gadżety z warszawską Syrenką. Specjalne wyróżnienie przyznano wychowankom Pogotowia Opiekuńczego nr 2, za ciekawe wykonanie plakatu i filmu związanego z tematyką konkursu. Otrzymali oni plecak i zegarki na rękę.

Przygotowując plakaty, materiały multimedialne, ucząc się do testów zdobyliście dużą wiedzę – powiedział asp. sztab..Paweł  Przestrzelski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji – Przewijało się w nich jedno ważne słowo – bezpieczeństwo, a jest ono najważniejsze dla wszystkich – rowerzystów pieszych kierowców i policjantów. – dodał.

1. 1.
    Prezentacja multimedialna wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 4
    (plik: 01._mos_4.pdf, rozmiar pliku: 2676.22 KB)
  2. 2.