null

„BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW” na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Świetlica w budynku Ośrodka Wsparcia dla Seniorów nr 1, ozdobiona wielkanocnymi motywami. Na krzesłach siedzi kilkudziesięciu seniorów. Na pierwszym planie umundurowana funkcjonariuszka policji wręcza podopiecznej OPS zakładkę do książek z ostrzeżeniem: POLICJANT? WNUCZEK? A MOŻE OSZUST?!. Na drogim planie umundurowani policjanci słuchają pytań od seniorów.
Spotkania z seniorami na Bielanach. Fot. BBiZK

Przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Rejonowej Policji Warszawa V odwiedzili w ostatnim tygodniu marca br. podopiecznych dwóch Ośrodków Wsparcia dla Seniorów bielańskiego OPS.

Spotkania: 30 marca w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów nr 2 (ul. Wrzeciono 5A) oraz 31 marca Ośrodku Wsparcia dla Seniorów nr 1 (al. Zjednoczenia 13) były poświęcone zagrożeniom, z jakimi starsze osoby mogą spotkać się w codziennym życiu. W trakcie wizyt seniorom przypominano między innymi o sposobach wyłudzania przez oszustów pieniędzy metodą na tzw. LEGENDĘ.

Podczas spotkania powtarzano, że najważniejsze jest to, aby seniorzy pamiętali, że Policja nigdy nie prosi o przekazywanie pieniędzy lub kosztowności. Funkcjonariusze przestrzegali o konieczności zachowania szczególnej ostrożności przy wpuszczaniu do mieszkań obcy ludzi podających się np. za przedstawicieli administracji. Seniorzy dowiedzieli się również o właściwym zabezpieczeniu dokumentów tożsamości i postępowaniu w przypadku ich utraty oraz zachowaniu szczególnej ostrożności przy podawaniu swoich danych personalnych, zwłaszcza nr PESEL.

Dodatkowo podczas spotkania omówione zostały zasady bezpiecznego poruszania się pieszych. W obu spotkaniach, obok policjantki z Wydziału ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii KRP Warszawa V, wzięli udział także funkcjonariusze dzielnicowi bielańskiej Policji, którzy służyli radami w bezpośrednich rozmowach z podopiecznymi bielskiego OPS.

Na zakończenie każdego spotkania przekazano seniorom zakładki do książek z ostrzeżeniem: POLICJANT? WNUCZEK? A MOŻE OSZUST?! ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Świetlica klubowa z sprzętem multimedialnym wiszącym na ścianach budynku Ośrodka Wsparcia dla Seniorów nr 2. Seniorzy siedzą na krzesłach, między seniorami policjantka i policjant w mundurach przekazują podopiecznym OPS zakładki do książek z ostrzeżeniem: POLICJANT? WNUCZEK? A MOŻE OSZUST?!.