null

„Bezpieczny przedszkolak” na Wilanowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dyrektor placówki przedszkolnej, Kierownik Delegatury BBiZK w Dzielnicy Wilanów oraz dzieci przed rozpoczęciem przejazdu hulajnogą lub rowerem po drogach „Miasteczka Ruchu Drogowego”.
Przed wejściem na teren „Miasteczka Ruchu Drogowego”. Fot. BBiZK

Kolejne spotkanie edukacyjne dla przedszkolaków dotyczące bezpiecznych zachowań zarówno w domu, jak i na drodze.

W dniu 9 maja 2022 roku w przedszkolu nr 440 przy ul. Latoszki 24 na warszawskim Wilanowie funkcjonariusze Prewencji Kryminalnej Komendy Rejonowej Policji Warszawa II przy udziale Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przeprowadzili spotkanie edukacyjne pod kątem bezpiecznych zachowań zarówno w domu, jak i na drodze.

Pierwsza, praktyczna część spotkania została przeprowadzona w „miasteczku ruchu drogowego”, przygotowanym przez pracowników przedszkola. Dotyczyła znajomości podstawowych znaków drogowych pionowych i poziomych oraz prawidłowego poruszania się po wyznaczonych trasach, w tym skrzyżowaniach równorzędnych, o ruchu okrężnym oraz co trzeba wykonać by bezpieczne przejechać rowerem lub hulajnogą przez przejście dla pieszych.

W drugiej części spotkania dzieci zapoznały się z materiałem filmowym, w którym maskotka policyjna sierżant POLI omawia znaczenie numeru alarmowego 112, prawidłowe przechodzenie przez pasy, właściwą interpretację kolorów drogowej sygnalizacji świetlnej oraz postepowanie przedszkolaka przy natarczywym spotkaniu osoby obcej.

Każdy uczestnik dostał gadżety odblaskowe, a placówka otrzymała kamizelki odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. 

Pracownicy Przedszkola, Kierownik Delegatury BBiZK w Dzielnicy Wilanów, Funkcjonariusze Policji oraz dzieci przed wejściem do „Miasteczka Ruchu Drogowego”.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Wręczenie nagród – elementów odblaskowych po prawidłowym przejeździe drogami „Miasteczka Ruchu Drogowego”.