null

„Lato w mieście” w Centrum Kultury Wilanów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Policjanci prowadzą zajęcia z grupą dzieci.
Dzieci na spotkaniu o bezpieczeństwie w ramach „Lata w Mieście”. Fot. BBiZK

W dniu 5 lipca br. z inicjatywy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, w Centrum Kultury Wilanów - budynek „Alto Wilanów” przy al. Rzeczypospolitej 14 w Warszawie, odbyło się pierwsze z zaplanowanego cyklu spotkań z najmłodszymi uczestnikami „Lata w Mieście”.

Prelegenci, funkcjonariusze Prewencji Kryminalnej Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, przedstawili dzieciom szereg prawidłowych zachowań podczas zabawy nad wodą, jak obowiązek zakładania kamizelek ratunkowych przy użytkowaniu sprzętu pływającego oraz przyjmowanie właściwej postawy wobec osób nie stosujących się do zakazów wodnych np. zakazu kąpieli.

Blok tematyczny kończył się krzyżówką, której hasłem głównym było „Bezpieczeństwo nad Wodą”. Ponadto omówiono uczestnictwo w ruchu drogowym poruszając się pojazdami jednośladowymi. Dzieci aktywnie uczestniczyły w quizach i konkursach prowadzonych poprzez zabawę, właściwie odpowiadając na zadawane pytania. Każdy uczestnik otrzymał wspaniałe nagrody i elementy odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Policjanci prowadzą zajęcia z grupą dzieci.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Grupa dzieci w kamizelkach odblaskowych z nagrodami.