null

„Lato w mieście” we Włochach trwa!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Policjantka wraz z przedstawicielem Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stoją przed grupą dzieci, siedzącą na podłodze sali gimnastycznej. Część dzieci zakłada na swoje ręce opaski odblaskowe.

W dniu 24 sierpnia br. w Ośrodku Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Włochy odbyło się spotkanie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 66 przy ul. Przepiórki 16/18, biorącymi udział w akcji „Lato w mieście”.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy i Zespół Prewencji Kryminalnej Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

W trakcie spotkania funkcjonariuszka Policji przeprowadziła zajęcia edukacyjne na temat zasad zachowania się nad wodą, w tym korzystania z kąpielisk strzeżonych, właściwym zachowaniu się na basenie, a także sposobie postepowania w przypadku zagubienia się na plaży lub w centrach handlowych.

Ponadto przypomniano dzieciom numery alarmowe oraz zasady prawidłowego przekazywania informacji o zdarzeniu, podczas rozmowy z dyspozytorem.

Przedstawiciel Delegatury wręczył dzieciom komiksy pn. „Kapitan Wyderka” i „Weathermanem”, omawiając ich treść oraz sposób korzystania z komiksów, a także przekazał dzieciom opaski oraz przywieszki odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Na pierwszym planie grupa dzieci siedząca na podłodze sali gimnastycznej i słuchająca, stojących przed nimi dwóch przedstawicieli Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.