null

„Lato w mieście” z edukacją dla bezpieczeństwa w bielańskich szkołach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na pierwszym planie dzieci siedzą tyłem na podłodze sali gimnastycznej. Policjantka przed nimi prezentuje stronę ze znakami nad wodą z komiksu „Kapitan Wyderka”.

Pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bielany razem z funkcjonariuszkami Wydziału do spraw profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii Komendy Rejonowej Policji Warszawa V od czerwca do sierpnia spotykali się z uczniami bielańskich szkół podstawowych.

Podczas wszystkich spotkań w szkołach: nr 273 (ul. J. Balcerzaka 1), nr 293 (ul. J. Kochanowskiego 8), nr 263 (ul. Szegedyńska 11), nr 53 (ul. Rudzka 6) i nr 187 (ul. L. Staffa 21) przekazywano dzieciom wiedzę o tym, jak uniknąć niebezpieczeństw, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożeń i sprawić, by odpoczynek w okresie wakacji był bezpieczny.

Oczywiście ze względu na porę roku szczególnie dużo czasu poświęcono na zagadnienia bezpieczeństwa nad wodą, czyli jak właściwe korzystać z kąpielisk, m.in. co oznaczają flagi wywieszane przez ratowników i znaki ostrzegawcze umieszczanie przy zbiornikach wodnych.

Goście przypomnieli dzieciom także o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia i jak prawidłowo wezwać pomoc. Dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji, zadawały liczne pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Bardzo pomocny, podczas przekazywania tych wszystkich informacji, okazał się komiks pn. „Kapitan Wyderka” przygotowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. Komiks opracowany w myśl zasady bawiąc – uczyć z pewnością pomoże utrwalić wiedzę dzieci. Wszyscy uczestnicy spotkań – około 300 dzieci otrzymało od Delegatury BBiZK egzemplarze tego komiksu.

Na pierwszym planie dzieci siedzące tyłem w ławkach. Przed nimi stojące dwie policjantki, które pokazują znak ostrzegawczych występujący w pobliżu akwenów wodnych.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Policjantka rozdaje dzieciom siedzącym w szkolnych ławkach komiksy „Kapitan Wyderka”.
Policjantka rozdaje dzieciom siedzącym w szkolnych ławkach komiksy „Kapitan Wyderka”. Część dzieci zaczyna przeglądać komiks.