null

„W odblaskach jestem widoczny” - wizyta w szkole w Ursusie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sala szkolna. W tle tablica multimedialna z napisem "Bezpieczne zachowania". Kobieta w zielonej kamizelce odblaskowej Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego trzyma w rękach żółtą dziecięcą kamizelkę odblaskową z napisem "Bezpieczna Warszawa". Zdjęcie zrobione z wykorzystaniem lampy odblaskowej eksponuje widoczne elementy odblaskowe.

W dniu 22 września br. przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus wraz z policjantką z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III spotykali się z dziećmi z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 381 przy ulicy Drzymały w Ursusie, aby wspólnie porozmawiać o bezpieczeństwie - zwłaszcza podczas drogi do szkoły.

Celem spotkania była rozmowa na temat bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego, które obowiązują pieszych i rowerzystów. Ponadto przypomniano dzieciom o konieczności noszenia odblasków, jak również znajomości numerów alarmowych. W spotkaniach podczas zajęć dotyczących bezpieczeństwa uczestniczyły 3 klasy pierwsze.

Dzieci uczestniczące w spotkaniach były bardzo aktywne, słuchały z uwagą i chętnie odpowiadały na zadane pytania związane z bezpieczeństwem na drodze. Na zakończenie każdego ze spotkań przedstawicielka Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus wręczyła dzieciom opaski odblaskowe, zaś na ręce Pani Dyrektor przekazała kamizelki odblaskowe, z przeznaczeniem używania podczas wycieczek klasowych.

W tle tablica multimedialna. Policjantka w mundurze, obok stoi uczeń pierwszej klasy ubrany żółtą w kamizelkę odblaskową. Pozostali uczniowie siedzą w ławkach szkolnych.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Sala lekcyjna. W tle tablica multimedialna. Kobieta w zielonej kamizelce odblaskowej Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego trzyma w ręku opaski odblaskowe. Dzieci w ławkach siedzą i uważnie słuchają.