null

„Zima w mieście” z edukacją dla bezpieczeństwa w bielańskich szkołach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zajęcia w SP nr 80. Policjantka prezentuje i omawia informacje na plakacie.
„Zima w mieście” z edukacją dla bezpieczeństwa w bielańskich szkołach. Fot. BBiZK

W ramach akcji „Zima w mieście” w dniach 1 - 4 lutego 2022 r. policjantka z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V oraz Kierownik Delegatury BBiZK w dzielnicy Bielany przeprowadzili zajęcia z młodymi mieszkańcami.

Zajęcia prowadzono w Szkole Podstawowej nr 80 (ul. Aspekt 48), w Szkole Podstawowej nr 223 (ul. J. Kasprowicza 107) i Szkole Podstawowej nr 133 (ul. A. Fontany 3).

Poicjantka opowiadała dzieciom o obowiązujących ich zasadach bezpieczeństwa: w drodze do szkoły i ze szkoły, podczas zimowych zabaw na dworze (przypominając, jak niebezpieczne może być wchodzenie na zamarznięte stawy lub rzeki). Ponadto przypomniała uczniom o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.

Uczestnicy zajęć z zainteresowaniem słuchali rad i zadawali liczne pytania. Bardzo przydatną pomocą naukową był komiks: „Kapitan Wyderka”, przygotowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. Komiks opracowany w myśl zasady: bawiąc – uczyć, z pewnością pomoże utrwalić wiedzę dzieciom. Wszyscy uczestnicy spotkań, ponad 100 dzieci, otrzymało od Delegatury BBiZK w Dzielnicy Bielany egzemplarze tego komiksu oraz odblaskowe gadżety.

Spotkanie w SP nr 223. Policjantka prezentuje plakat z ważnymi informacjami ostrzegawczymi.