null

„Bezpieczna droga do szkoły” na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Rodzic z dzieckiem na przejściu dla pieszych. Na pierwszym planie pracownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo. W tle strażnik miejski.
Nauka bezpiecznych zachowań podczas drogi do szkoły. Fot. BBiZK

O bezpieczeństwo uczniów na Bemowie w drodze do placówek oświatowych w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” zadbała Straż Miejska, Policja, Żandarmeria Wojskowa oraz delegatura BBiZK w Dzielnicy Bemowo.

Wrzesień to czas powrotu uczniów do nauki. Bezpieczeństwo dzieci na drodze do szkoły jest niezwykle istotne i od „małego” należy uczyć je właściwych, bezpiecznych zachowań.

Pracownicy delegatury przypominali uczniom o zachowaniu szczególnej ostrożności na pasach podczas przechodzenia przez ulicę. Chwalili dzieci za noszenie kasków ochronnych oraz odblasków. Kask to powód do dumy, a nie „obciach”! Uczniowie otrzymali odblaski ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, które sprawią, że będą bardziej widoczni na drodze.

Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego i wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo. Bądźmy autorytetem dla naszych dzieci.

Pamiętaj:

  • Odłóż telefon!
  • Noś odblaski – świeć przykładem.
  • Zachowaj szczególną ostrożność przechodząc na przejściu.
  • Obserwuj drogę i jej otoczenie.
  • Zapinaj pasy.
  • Zwolnij przed przejściem.
– Pracownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo wręcza odblask dziecku na rowerze.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Strażnicy miejscy uczestniczący w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Obok pracownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo.
Żandarmeria Wojskowa, Policja oraz pracownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo uczestniczący w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.
Pracownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo wręczający odblaski uczniom idącym do szkoły. W tle żandarmeria wojskowa i policja.
Żandarmeria Wojskowa, Policja oraz pracownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo uczestniczący w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.