null

"Bezpieczna droga do szkoły" na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
"Bezpieczna droga do szkoły" na Bielanach. Fot. BBiZK

Zajęcia edukacyjne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 187 z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

W pierwszych tygodniach września przedstawiciele Komendy Rejonowej Policji Warszawa V oraz bielańskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wspólnie uczestniczą w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 187 im. Adama Mickiewicza przy ul. Staffa 21. Wiedza o zagrożeniach oraz umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze, w połączeniu ze znajomością zasad i przepisów ruchu drogowego, skutkuje większą świadomością pieszych - niechronionych użytkowników dróg.

Podczas zajęć przypomniano najważniejsze zasady dla pieszych, wskazano miejsca w których należy przechodzić przez jezdnię oraz omówiono właściwe zachowania podczas przechodzenia na drugą stronę drogi.

W rejonie szkoły, na skrzyżowaniu ul. Staffa i ul. Z. Romaszewskiego, dzieci ubrane w odblaskowe kamizelki pod nadzorem wychowawców i funkcjonariuszy Policji, mogły w sposób praktyczny sprawdzić zdobyte umiejętności podczas zajęć teoretycznych. Ponadto, uczniowie przygotowali laurki - słoneczka dla kierowców, którzy w sposób prawidłowy reagowali na oznakowanie przejścia dla pieszych w okolicy szkoły oraz owoc cytryny w przypadku nieprawidłowej postawy kierującego pojazdem. Podczas zajęć tylko jeden kierowca zasłużył na cytrynę, pozostali kierowcy otrzymali słoneczka.

Na zakończenie spotkania przedstawiciele Delegatury BBiZK i policjantki KRP Warszawa V, wręczyli wszystkim pierwszoklasistom kamizelki odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

"Bezpieczna droga do szkoły" na Bielanach. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (3 zdjęć)
"Bezpieczna droga do szkoły" na Bielanach. Fot. BBiZK
"Bezpieczna droga do szkoły" na Bielanach. Fot. BBiZK