null

"Bezpieczne dzieci" w Przedszkolu nr 63 na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK. „Bezpieczne dzieci” w Przedszkolu nr 63 na Bemowie.
BBiZK. „Bezpieczne dzieci” w Przedszkolu nr 63 na Bemowie.

W dniu 20 września br. przedstawiciel Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV oraz delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 63.

Ponad sto dzieci uczestniczyło w pogadance na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach dnia codziennego, na drodze, a szczególnie na przejściu dla pieszych.

Policja i urzędnicy przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania, o potrzebie dbania o bezpieczeństwo własne i innych, zwracali uwagę dzieci na trudne sytuacje jakie mogą wydarzyć się na drodze. Dzieci wysłuchały o konieczności podróżowania w foteliku, o obowiązku zapisania pasów bezpieczeństwa w samochodzie i dowiedziały się również, że nie tylko dorośli, ale również one są uczestnikami ruchu drogowego.

Dzieci były zainteresowane tematami, aktywne i z ochotą podawały przykłady dobrych i niewłaściwych zachowań w swoim najbliższym otoczeniu.

Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały kolorowanki i elementy odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

„Bezpieczne dzieci” w Przedszkolu nr 63 na Bemowie. Fot. BBiZK.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
„Bezpieczne dzieci” w Przedszkolu nr 63 na Bemowie. Fot. BBiZK.