null

"Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy" w Ursusie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci z wizytą u strażaków na Ursusie. Fot. BBiZK

W dniu 2 czerwca dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 oraz z przedszkola przy ul. Kaczorowskiej złożyły wizytę w JRG 16 w Ursusie przy ul. Rynkowej. Dzieci miały wiele atrakcji i mnóstwo pozytywnych emocji.

Strażacy, policjanci i strażnicy miejscy oraz przedstawiciele Delegatury Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus spotkali się z dziećmi w ramach realizacji programu "Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy".

Podczas spotkania przedstawili najistotniejsze zagadnienia dotyczące zagrożeń. Omówione zostały zasady przechodzenia przez jezdnię oraz miejsce dziecka podczas jazdy na rowerze - przypomniano, że dzieci, które nie mają jeszcze karty rowerowej (poniżej 10 roku życia), powinny jeździć z rodzicami po chodniku, nie po ścieżce rowerowej.

Wszystkie dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego oraz do radiowozu policyjnego, miały też możliwość przymierzenia kamizelek Policji i Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Zobaczyły miejsce dyspozytora Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie. Na pamiątkę dzieci otrzymały odblaski w kształcie wozów strażackich, radiowozów oraz telefonów z numerem 112, a także kolorowanki o dzielnicy Ursus.

Serdecznie zapraszamy dzieci z klas pierwszych i zerówek ze szkół podstawowych z Ursusa.

Zobacz galerię (8 zdjęć)