null

"Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy" w Ursusie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupka dzieci na tle wozu strażackiego; dwóch strażaków omawia wyposażenie wozu, trzeci strażak wskazuje na napis na bluzie dziecka: "Będę taki, jak mój tata".
Dzieci z wizytą u strażaków na Ursusie. Fot. BBiZK

W dniu 2 czerwca dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 oraz z przedszkola przy ul. Kaczorowskiej złożyły wizytę w JRG 16 w Ursusie przy ul. Rynkowej. Dzieci miały wiele atrakcji i mnóstwo pozytywnych emocji.

Strażacy, policjanci i strażnicy miejscy oraz przedstawiciele Delegatury Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus spotkali się z dziećmi w ramach realizacji programu "Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy".

Podczas spotkania przedstawili najistotniejsze zagadnienia dotyczące zagrożeń. Omówione zostały zasady przechodzenia przez jezdnię oraz miejsce dziecka podczas jazdy na rowerze - przypomniano, że dzieci, które nie mają jeszcze karty rowerowej (poniżej 10 roku życia), powinny jeździć z rodzicami po chodniku, nie po ścieżce rowerowej.

Wszystkie dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego oraz do radiowozu policyjnego, miały też możliwość przymierzenia kamizelek Policji i Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Zobaczyły miejsce dyspozytora Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie. Na pamiątkę dzieci otrzymały odblaski w kształcie wozów strażackich, radiowozów oraz telefonów z numerem 112, a także kolorowanki o dzielnicy Ursus.

Serdecznie zapraszamy dzieci z klas pierwszych i zerówek ze szkół podstawowych z Ursusa.

Dzieci przed siedzibą JRG 16: budynek z napisem STRAŻ POŻARNA, po lewej stronie widać wyjeżdżający z garażu wóz z drabiną, po środku radiowóz i grupka dzieci, z prawej strony stojący tyłem drugi wóz strażacki.
Zobacz galerię (8 zdjęć)
Spotkanie z dziećmi na sali (w świetlicy strażackiej): Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego pokazuje dzieciom ankietę dot. programu "Bezpieczne dziecko w domu, w szkole, na ulicy"; obok stoją: Policjantka i Strażnik Miejski.
Dziecko w wozie strażackim przymierza czerwony hełm strażacki, towarzyszy mu uśmiechnięta wychowawczyni - również w hełmie.
Strażak w kurtce z napisem PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA pomaga dzieciom wysiadać z wozu strażackiego.
Grupka dzieci i dwóch strażaków OSP w dyspozytorni OSP - w głębi widoczne 2 monitory (na lewym mapa Warszawy, na prawym widok z kamer).
Na pierwszym planie widać kolekcję samochodzików - miniatur wozów strażackich w gablocie; za samochodami w gablocie lustro - odbiciu widać dzieci, wychowawczynie i strażaków.
Przedszkolaki w garażu Ochotniczej Straży Pożarnej patrzą, jak szybko po usłyszeniu sygnału potrafi się ubrać strażak.
Na pierwszym planie chłopiec i dziewczynka w żółtych odblaskowych kamizelkach Policji i Straży Miejskiej, w tle Strażnik Miejski i Policjantka.