null

"Bezpieczne Wakacje" w Parku Praskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie

"Bezpieczne Wakacje' pod takim hasłem w niedzielę 30 czerwca br. przywitaliśmy, wyczekiwane przez najmłodszych wakacje.

Myślą przewodnią imprezy było zwrócenie uwagi mieszkańców, w szczególności młodzieży oraz osób zajmujących się jej wychowaniem, na kwestię bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej oraz promocji bezpiecznych zachowań w czasie wakacyjnego wypoczynku. 

W trakcie imprezy wręczane były nagrody w konkursach, a także gadżety wśród dzieci, które bawiły się razem z nami zarówno na scenie jak i wśród publiczności. 

Dzięki zaangażowaniu służb mundurowych i medycznych oraz Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Parku Praskim odbyły się pokazy z zakresu ratownictwa i pierwszej pomocy, a także specjalnych działań straży pożarnej i policji. Podczas imprezy można było zobaczyć: radiowóz służbowy, skuter policyjny, motorower typu QUAD oraz symulator dachowania.

Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się nagrody przekazywane przez pracowników Delegatury BBiZK takie jak „makarony” do nauki pływania, kamizelki i elementy odblaskowe oraz broszury dotyczące zachowania w sytuacjach zagrożeń uzupełnione o krzyżówkę z hasłami z zakresu wiedzy z tej tematyki. 

Odbyły się także pokazy sprawności straży pożarnej oraz ich wozów, a także można było skorzystać ze ścianki wspinaczkowej przygotowanej przez OSP Ursus.

Zobacz galerię (9 zdjęć)