null

„Bezpieczny przedszkolak” na Pradze – Południe

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Policjantki stoją przed dziećmi i przekazują im informacje dotyczące bezpieczeństwa.
Z przedszkolakami o bezpieczeństwie na Pradze – Południe. | Autor: BBiZK

Bezpieczeństwa warto się uczyć już od najmłodszych lat, dlatego też 20 stycznia br. w Przedszkolu Nr 250 „Akwarelka” przy ul. Kinowej 10a odbyło się spotkanie z przedszkolakami.

Wzięły w nim udział policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII oraz przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Praga – Południe.

W trakcie spotkania, w związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych, zwrócono uwagę na prawidłowe zachowanie się dzieci podczas zimowych zabaw. Ponadto policjantki przekazały dzieciom informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym. Przypomniały sposób postępowania w przypadku kontaktu z osobami obcymi, zachowania podczas zdarzeń losowych, prawidłowego zachowania na drodze oraz zwróciły uwagę jak chronić siebie w przypadku ataku agresywnego psa.

Na zakończenie spotkania przekazano dzieciom ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy odblaski oraz kolorowanki „Bezpieczne dzieci”.

Przedstawicielka BBiZK prezentuje kolorowankę o zasadach bezpieczeństwa.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Przedstawiciele BBiZK rozdają dzieciom odblaski oraz kolorowanki o bezpieczeństwie.