null

"Bezpieczny senior" na Wilanowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
„Bezpieczny senior” na Wilanowie
„Bezpieczny senior” na Wilanowie

25 października br. w Centrum Kultury Wilanów – Uniwersytecie III Wieku przy ulicy Kolegiackiej 3 w Warszawie odbyło się kolejne z cyklu spotkań poświęconych bezpieczeństwu osób starszych, organizowanych przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wilanów.

Funkcjonariusze Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy przedstawili jak się zachować, by nie stać się potencjalną ofiarą przestępstwa lub przemocy. Ponadto wskazali jak rozpoznać oszusta oraz jakie zagrożenia czyhają na współczesnego seniora.

 Prowadzący wykład przestrzegali przed podawaniem informacji nieznajomym rozmówcom, osobom przypadkowo spotkanym na ulicy, podpisywaniem umów bez ich przeczytania oraz zalecali konsultowanie z bliskim każdego wydarzenia budzącego ich podejrzenia lub strach.

 Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, podczas którego seniorzy czynnie uczestniczyli w bloku dyskusyjnym przedstawiając przykłady wydarzeń, mogących mieć wpływ na fakt dokonania ewentualnego przestępstwa.

 Na koniec, funkcjonariusze Straży Miejskiej omówili bezpieczne zachowania na drogach i ciągach komunikacyjnych podczas spacerów ulicami Warszawy. Zmienne warunki atmosferyczne, intensywne opady deszczu lub śniegu, mgła i szybko zapadający zmrok utrudniają wszystkim bezpieczne uczestnictwo w ruchu samochodowo – pieszym i w związku z tym wymaga to szczególnej ostrożności
i wyrobienia właściwych nawyków.

„Bezpieczny senior” na Wilanowie
Zobacz galerię (3 zdjęć)
„Bezpieczny senior” na Wilanowie
„Bezpieczny senior” na Wilanowie