null

„Bezpieczny test” dla seniorów z Targówka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Funkcjonariusze Policji i Kierownik Delegatury SCB w Dzielnicy Targówek witają zgromadzonych na Sali seniorów.
Zajęcia o bezpieczeństwie dla seniorów | Autor: SCB

Z inicjatywy Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Targówek w dniach 23, 27 i 28 listopada br. w placówkach kulturalnych i opiekuńczych na terenie Targówka odbyły się spotkania z funkcjonariuszami Policji, podczas których przeprowadzono testy sprawdzające wiedzę seniorów w temacie reagowania na oszustwa.

Przed nami okres przedświątecznych zakupów, okazji i promocji. Oszuści w tym czasie nasilają swoje działania oraz udoskonalają pomysły na przestępczą działalność. Niestety ludzie starsi, którzy nie znają się na nowoczesnej technologii, są najłatwiejszym celem dla złodziei. Seniorów niepokoją wysyłane masowo wiadomości z różnego rodzaju ofertami, prezentami i promocjami, gdyż boją się, że zostaną okradzeni.  

Dlatego po raz kolejny w trosce o seniorów w trzech placówkach na terenie Targówka zorganizowano spotkania z funkcjonariuszami Policji, którzy przedstawili nowe metody działania oszustów. Oprócz tego, policjanci przestrzegali przed pozornymi świątecznymi promocjami i okazjami z wyprzedaży, prosząc jednocześnie o wyostrzoną czujność w tym okresie. Dodatkowo, wyświetlono film edukacyjny, który na zaprezentowanych scenkach sytuacyjnych ukazywał mechanizm działania oszustów.

Na zakończenie pogadanki, seniorzy otrzymali test wiedzy jednokrotnego wyboru, który służył utrwaleniu zdobytej wiedzy. Ta inicjatywa spotkała się z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem z ich strony. Podczas omawiania testu seniorzy mogli zgłosić jeszcze swoje spostrzeżenia lub uwagi. Każdy senior za uczestnictwo w teście otrzymał torby płócienne przygotowane przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy.

Należy podkreślić fakt, że uczestnicy spotkań mają dużą wiedzę na temat schematów działania oszustów, a także są świadomi zagrożeń z tego wynikających. Udział w szkoleniach przynosi efekty i pewność, że doszkalanie się w temacie oszustw jest pewnego rodzaju ochroną, którą senior może sam sobie zapewnić. 

W spotkaniach brali udział m.in. Burmistrz Dzielnicy Targówek Pani Małgorzata Kwiatkowska i radny dzielnicy Pan Jerzy Żarnecki.

Seniorzy oglądają film edukacyjny na temat oszustw na wnuczka.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Seniorzy oglądają film edukacyjny na temat oszustw na wnuczka.
Policjant omawia z seniorami sposoby działania oszustów.
Seniorzy rozwiązują test wiedzy.
Kierownik Delegatury SCB w Dzielnicy Targówek omawia z seniorami test wiedzy.
Burmistrz Dzielnicy Targówek Pani Małgorzata Kwiatkowska razem z Kierownikiem Delegatury SCB Targówek przekazuje seniorom torby.