null

„Jak zaczarować oszusta?”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Seniorzy oraz policjantki omawiające zagadnienia widoczne na projektorze.
Zajęcia dla seniorów. | Autor: BBiZK

Na spotkaniu seniorzy dowiedzieli się o sposobach działania oszustów wyłudzających pieniądze i kosztowności, metodami na „wnuczka”, „policjanta”, „prokuratora”, „pracownika spółdzielni mieszkaniowej”, „kuriera” itp.

15 listopada br. w Dziennym Domu Dla Osób Starszych przy ulicy Lentza 35 w Warszawie, odbyło się spotkanie z seniorami, którego organizatorem była Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy w Dzielnicy Wilanów.

W spotkaniu uczestniczyły policjantki Zespołu Prewencji Kryminalnej Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, które za pomocą pokazu multimedialnego omówiły:

  • sposoby zachowań,
  • metody prowadzenia rozmowy telefonicznej,
  • zabezpieczenia własnego mienia,

po otrzymaniu niepokojącego telefonu od domniemanych sprawców oszustw.

Uczestnikom przedstawiono bezpieczne sposoby przechowywania i korzystania z kart bankowych jak również bezpieczne użytkowanie bankomatów podczas pobierania gotówki. Hasło przewodnie opisanej prelekcji to: „nigdy nie dawaj pieniędzy osobom obcym”.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, podczas którego podopieczni Dziennego Domu Dla Osób Starszych czynnie uczestniczyli w bloku dyskusyjnym, podając przykłady wydarzeń bezpośrednio dotyczących ich samych, sąsiadów i znajomych.

Na koniec uczestnicy otrzymali poradniki postępowania w sytuacjach zagrożeń, torby zakupowe i elementy odblaskowe oraz zakładki, przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Seniorzy oraz policjantka omawiająca zagadnienia widoczne na projektorze.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Seniorzy oraz policjantka omawiająca zagadnienia widoczne na projektorze.
Seniorzy oraz policjantka omawiająca zagadnienia widoczne na projektorze.