null

„Lato w mieście” na Białołęce

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pracownik Delegatury pokazuje uczniom opaskę odblaskową, a policjantka wyjaśnia jak odblaski poprawiają bezpieczeństwo wieczorem.
Spotkanie z uczestnikami „Lata w mieście” w Szkole Podstawowej nr 110. Fot. BBiZK

Pracownicy Delegatury BBiZK w dzielnicy Białołęka zorganizowali wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka, spotkanie z dziećmi uczestniczącymi w akcji „Lato w mieście”. Odbyło się ono w Szkole Podstawowej nr 110 przy ulicy Bohaterów 41.

Tematem spotkania było przedstawienie dzieciom bezpiecznych zachowań podczas kąpieli:

  • kąp się zawsze w miejscach dozwolonych pod opieką osób dorosłych i reaguj na polecenia ratownika,
  • chroń się przed silnym nasłonecznieniem, używaj kremu z filtrem UV i noś nakrycie głowy,
  • pamiętaj o nawadnianiu się wodą mineralną,
  • pływaj sprzętem wodnym w kamizelce ratunkowej,
  • uciekaj z wody w czasie burzy.

Podczas spotkania uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i opowiadali, jak zachowują się nad wodą oraz w czasie upałów. Następnie wzięli udział w omawianiu scenek zilustrowanych w książeczce – kolorowance pt. „Bezpieczne dzieci”.

Na zakończenie spotkania pracownik Delegatury BBiZK wręczył uczniom kolorowanki oraz opaski odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

W spotkaniu uczestniczyło 25 uczniów.

Na korytarzu szkolnym siedzą uczniowie klas młodszych na ławeczkach ustawionych w kształcie litery U. Przed nimi, wzdłuż ściany, stoi Pani Dyrektorka, pracownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Białołęka oraz policjantki z białołęckiego Komisariatu Policji. Pracownik Delegatury prezentuje kolorowankę pt. „Bezpieczne dzieci”.