null

„Lato w mieście” na Białołęce

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W sali, na dywanie siedzą przedszkolaki. Przed nimi stoją dwie policjantki, a przy nich pracownik Delegatury BBiZK, który pokazuje książeczkę. Na okładce widnieją numery alarmowe.
Spotkanie z przedszkolakami „Smoczkowego Drzewa. Fot. BBiZK

Pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego w dzielnicy Białołęka zorganizowali, wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka, spotkanie z dziećmi spędzającymi wakacje w przedszkolu.

Spotkanie odbyło się w przedszkolu „Smoczkowe Drzewo” przy ulicy Aroniowej 11A. Jego tematem było bezpieczeństwo dzieci w okresie lata. Przedszkolakom przedstawione zostały zasady zachowania się w okresie upałów oraz nad wodą, na spacerze w lesie i podczas poruszania się na drodze. Policjantki przedstawiły, między innymi, jak należy zachować się gdy dziecko pozostało samo w domu oraz wobec osób obcych na ulicy.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa, m.in. podczas przechodzenia przez jezdnię, zachowania nad rzeką i w lesie. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz radiowozu.

Na zakończenie spotkania pracownik Delegatury BBiZK wręczył uczniom książeczki kolorowanki pt. „Bezpieczne dzieci” oraz opaski odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

W spotkaniu uczestniczyło 35 przedszkolaków.