null

"Lato w mieście" na Bielanach - spotkania z służbami w szkołach.

Drukuj otwiera się w nowej karcie
„Lato w mieście” na Bielanach.Fot.BBiZK
„Lato w mieście” na Bielanach.Fot.BBiZK

Pracownicy Delegatury BBiZK w Dzielnicy Bielany wraz z funkcjonariuszami Komendy Rejonowej Policji Warszawa V i strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 odwiedzili dzieci biorące udział w akcji „Lato w mieście” w szkołach podstawowych nr 80 i nr 133.

W trakcie spotkań przekazywano dzieciom wiedzę, o tym jak uniknąć niebezpieczeństw, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożeń oraz jak sprawić, by po dwóch miesiącach wakacji wszyscy z entuzjazmem powrócili do szkolnych ławek.

Oczywiście ze względu na trwające wakacje funkcjonariusze szczególną uwagę poświęcili tematyce bezpieczeństwa nad wodą, a mianowicie jak właściwe korzystać z kąpielisk. Goście przypomnieli również dzieciom o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.

Bardzo pomocnym a zarazem atrakcyjnym gadżetem okazał się komiks: „KAPITAN WYDERKA” przygotowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, który otrzymali wszyscy uczestnicy, czyli około 200 dzieci. Komiks opracowany w myśl zasady: bawiąc – uczyć, z pewnością pomoże utrwalić wiedzę zdobytą podczas spotkań. 

„Lato w mieście” na Bielanach.Fot.BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
„Lato w mieście” na Bielanach.Fot.BBiZK