null

"Lato w mieście" na terenie dzielnicy Praga-Południe

Drukuj otwiera się w nowej karcie
„Lato w mieście” na terenie dzielnicy Praga-Południe.Fot.BBiZK
„Lato w mieście” na terenie dzielnicy Praga-Południe.Fot.BBiZK

W dniu 28 sierpnia br. podczas jednego z ostatnich spotkań w ramach Warszawskiego Programu „Lato w mieście” na terenie dzielnicy Praga-Południe pracownicy delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wspólnie z funkcjonariuszkami Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII i dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 168 przy ul. Zwycięzców 44 odwiedzili Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą nr 8 przy ul. Majdańskiej 38/40.

Dzieci miały okazję zobaczyć jak funkcjonuje Państwowa Straż Pożarna, jak wyglądają codzienne obowiązki strażaków, obejrzeć wozy bojowe czy zobaczyć pokaz użycia wyposażenia indywidualnego stosowanego w akcjach gaśniczych.

Dodatkowo przypomniano uczestnikom zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach, korzystania z przejść dla pieszych oraz informowania o zagrożeniu dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe i plany zajęć lekcyjnych, ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

W tym roku na terenie dzielnicy Praga-Południe program "Lato w mieście" był realizowany w ośmiu placówkach oświatowych. Pracownicy delegatury BBiZK odbyli łącznie 16 spotkań.