null

"Lato w Mieście" na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
"Lato w Mieście" na Żoliborzu Fot. BBiZK

W dniu 29 lipca br. w kinie "Wisła" odbyło się spotkanie dla uczestników "Lata w Mieście" zorganizowane przez Komendę Rejonową Policji Warszawa V oraz żoliborską delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

W trakcie spotkania funkcjonariuszka Policji przypomniała dzieciom o zasadach zachowania się nad wodą, w tym korzystania z kąpielisk strzeżonych i kolorach flag stosowanych na nich przez ratowników a także właściwym zachowaniu na basenie. Ponadto dzieci miały możliwość utrwalenia numerów alarmowych oraz zasad prawidłowego zgłaszania, operatorowi numeru alarmowego, informacji o zdarzeniu.

W celu usystematyzowania przekazanej podczas spotkania wiedzy, a także aby podnieść bezpieczeństwo dzieci, zostały rozdane ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy książeczki edukacyjne "Kapitan Wyderka", piankowe makarony do nauki pływania oraz odblaski, natomiast policjantka przekazała ulotki edukacyjne dotyczące zasad postępowania nad wodą.

usystematyzować