null

“Lato w mieście” na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa dzieci siedzi na chodniku i ławkach przed policjantką stojącą na bieżni boiska. Policjantka trzyma w dłoniach kartkę.

Pomimo zbliżającego się końca wakacji w dniu 20 sierpnia br. w Szkole Podstawowej przy ul. Mścisławskiej na warszawskim Żoliborzu odbyło się spotkanie dla dzieci uczestniczących w tegorocznej akcji “Lato w mieście”.

Zostało ono zorganizowane wspólnie przez Komendę Rejonową Policji Warszawa V oraz żoliborską delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

W trakcie spotkania funkcjonariuszka Policji przypomniała dzieciom o zasadach zachowania się nad wodą, korzystania z kąpielisk strzeżonych i kolorach flag stosowanych przez ratowników na strzeżonych plażach oraz właściwym zachowaniu na basenie. Ponadto przypomniano dzieciom numery alarmowe oraz zasady prawidłowego przekazywania informacji o zdarzeniu podczas rozmowy z dyspozytorem.

W celu utrwalenia przekazanej podczas spotkania wiedzy dzieci otrzymały ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy materiały edukacyjne "Pomagam bo umiem" oraz odblaski.

Grupa dzieci siedzi na chodniku i ławkach, a cześć z nich stoi przed policjantką stojącą na bieżni boiska. Policjantka mówi do dzieci, a obok niej na ziemi leży kartka.