null

"Lato w Mieście" na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Funkcjonariuszka Policji w trakcie przekazywania informacji grupie dzieci zgromadzonych w świetlicy SP Nr 92.
Dzieci na spotkaniu na Żoliborzu o bezpieczeństwie. Fot. BBiZK

W dniu 13 lipca br. w Kinie "Wisła" i Szkole Podstawowej Nr 92 przy ul. Przasnyskiej na Żoliborzu odbyły się spotkania dla dzieci biorących udział w akcji "Lato w Mieście", zorganizowane wspólnie przez Komendę Rejonową Policji Warszawa V oraz żoliborską delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy. W spotkaniach uczestniczyło 59 dzieci.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych przypomniano dzieciom o najważniejszych zasadach w czasie odpoczynku i zabawy wokół akwenów wodnych, w tym o korzystaniu tylko z kąpielisk strzeżonych pod opieką osób dorosłych, nadzorowanych przez ratowników oraz właściwego zachowania się i przestrzegania przepisów bezpieczeństwa. Omówiono sposoby alarmowania o wszelkich zauważonych zdarzeniach zagrażających życiu osób kąpiących się oraz zasady prawidłowego przekazywania informacji o zdarzeniach na numer alarmowy 112.

Na zakończenie spotkań dzieci zostały zaproszone do udziału w konkursie plastyczno-filmowym, organizowanym przez Komendę Główną Policji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" i otrzymały opaski odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.