null

„Lato w mieście” we Włochach trwa!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy wręcza komiksy dzieciom znajdującym się w sali gimnastycznej.
Wręczanie dzieciom edukacyjnych książeczek. Fot. BBiZK

W dniu 16 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 94 przy ul. Cietrzewia 22 w dzielnicy Włochy odbyło się spotkanie z dziećmi biorącymi udział w akcji „Lato w mieście”.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy i Wydział ds. Nieletnich i Patologii Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

W trakcie spotkania funkcjonariuszka Policji przeprowadziła zajęcia edukacyjne o zasadach zachowania się nad wodą, w tym korzystania z kąpielisk strzeżonych, właściwym zachowaniu się na basenie, a także sposobie postepowania w przypadku zagubienia się na plaży lub w centrach handlowych.

Ponadto przypomniano dzieciom w jakich sytuacjach należy dzwonić na numer alarmowy 112, jakie mogą być skutki i konsekwencje blokowania lub niewłaściwego korzystania z tego numeru oraz zasady prawidłowego przekazywania informacji o zdarzeniu dzwoniąc na numer 112.

Przedstawiciel Delegatury wręczył dzieciom komiksy zakupione przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, pn. „Kapitan Wyderka” i „Pomagam, bo umiem” oraz omówił zawartość i sposób korzystania z tych komiksów.

Przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy przekazuje komiksy dla dzieci znajdujących się w sali gimnastycznej.